1.12.2016 V Pardubickém a Královéhradeckém kraji se snižuje nabídka bytů
více informací...
30.9.2016 Mama hotel: 38 procent mužů ve věku 20 až 35 let bydlí u rodičů
více informací...
25.4.2016 festival architektury - Otevřené domy
více informací...
25.4.2016 Bezva makléři
více informací...
Jak nevytočit svého realitního makléře?
Pojďme si první aprílový den trochu s nadsázkou říci, co vše dokáže zamíchat kartami ve vztahu realitního makléře s klientem. Předpokládejme, že jde o seriózního realitního makléře, kterých je..
Potřeba studentského bydlení stále vzrůstá. Malé byty díky tomu zdražují
Na rozdíl od některých mladých lidí, kteří vyznávají přednosti „mamahotelu“, je mnoho takových, kteří se chtějí osamostatnit co nejdříve. Jednak to vyplývá z toho, že jdou studovat do jiného města,..
Může více dědiců zdědit jeden družstevní byt?
S největší pravděpodobností nemůže. Respektive, je to složitější. Jestliže majitel členského podílu v družstvu zemře, stává se členský podíl předmětem dědického řízení. Ne tedy přímo byt, ale členský..
Jak ukazují průzkumy a ve shodě s nimi i naše zkušenosti, současná situace na trhu s nemovitostmi přeje spíše prodávajícím, než kupujícím.
Po poměrně dlouhém poklesu, který začal v roce 2009, ceny nemovitostí, především pak bytů, v Česku opět rostou. Toto ovlivňuje souběžně několik faktorů, mimo jiné: rostoucí zájem o nové byty a chuť nakupovat zejména menší byty jako dlouhodobou investici, klesající nezaměstnanost, rostoucí mzdy a nízké úrokové sazby vedoucí k pořizování hypoték.
Momentálně můžeme sledovat, jak se průměr reálné tržní ceny pozvolna dostává na úroveň, kde byl před vypuknutím globální ekonomické krize. Je velmi pravděpodobné, že ti, kdo si chtějí nyní pořídit vlastní bydlení, budou nuceni akceptovat i vyšší pořizovací cenu. Částečnou kompenzací cen nemovitostí zůstávají výhodné úrokové sazby hypotéčních úvěrů, jejichž úroveň by se měla ještě nějakou dobu udržet.
Naše doporučení tedy zní: „ Dlouho se nerozmýšlejte a kupte teď! Za pár měsíců může být pro vás pořízení bydlení finančně ještě náročnější.“